TRASNPORTO PRIEMONIŲ VALDYTOJŲ CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS DRAUDIMAS

Civilinės atsakomybės draudimas
Civilinės atsakomybės draudimas

Tai toks automobilio draudimas, kuris užtikrina, kad dėl Jūsų kaltės įvykus kelių eismo įvykiui, bus atlyginta žala, padaryta kitų asmenų sveikatai, gyvybei ar turtui. Privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas ir jo įmoka daugelyje draudimo bendrovių priklauso nuo TP variklio galingumo, Jūsų ir kitų tos pačios TP vairuotojų amžiaus ir vairavimo stažo, registracijos vietos ir vairavimo drausmingumo. Visiems apsidraudusiems klientams iš anksto priminsime apie besibaigiantį mašinos draudimą.

Jeigu patyrėte avariją ir buvote pripažintas kaltu, draudimo bendrovė atlygins:

  • Kitų avarijos dalyvių transporto priemonės remontą;
  • Kelio statinių ir nekilnojamo turto atstatymo išlaidas;
  • Jūsų ar nukentėjusiame automobilyje važiavusių keleivių gydymo išlaidas;
  • Nukentėjusio automobilio vairuotojo gydymo išlaidas.

Draudimo suma ir kompensavimo tvarka visoms draudimo kompanijoms yra nustatyta vienoda LR TPVCAD įstatymo. Įvykio atveju Lietuvoje maksimaliai atlyginama draudimo suma yra 5 000 000 € dėl žalos asmeniui,
1 000 000 € - dėl žalos turtui ir 5 000 000 € - dėl neturtinės žalos.

Galiojimo teritorija yra Europos Sąjungos šalys. Vykstant už jų ribų reikia turėti ir žaliąją kortelę Žalios kortelės šalys . Žalioji kortelė išduodama nemokamai kartu su sudaryta TPVCAD įprastine sutartimi. O jos neturint, bet netikėtai prireikus, pvz., prieš kelionę, galima kreiptis į mus arba pasiimti draudimo bendrovės, su kuria sudaryta draudimo sutartis, biure. 

Draudimo sutartį gali sudaryti transporto priemonės savininkas arba transporto priemonės savininko vardu teisėtas valdytojas, arba savininko įgaliotas asmuo.Jeigu esate drausmingas vairuotojas, pensininkas ar invalidas, draudimo įmokoms yra taikomos nuolaidos.  

Ką daryti atsitikus draudžiamajam įvykiui?

Apie draudžiamąjį įvykį, užpildžius eismo įvykio deklaraciją, reikia telefonu informuoti savo draudimo bendrovę. Jai turite suteikti išsamią informaciją apie įvykį, o paprašius, per kelias darbo dienas pateikti žalų ekspertams reikalingus dokumentus. 

Automobilio draudimas
Automobilio draudimas

Svarbu: Išsamią informaciją apie tai, ką daryti atsitikus eismo įvykiui skaitykite mūsų skiltyje "Ką daryti atsitikus eismo įvykiui?"